Hírek
2025. Április 18. 09:46, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
Érdemes minél előbb kiegészítve elküldeni adóbevallásukat azoknak, akik nem nyilatkoztak időben munkáltatójuknak arról, hogy a családi, személyi vagy az első házasoknak járó kedvezmény összegét az adóelőlegükből vonja le, mert a beérkezéstől számított 30 napon belül utalja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a visszajáró összeget - hívta fel a figyelmet az adóhatóság csütörtökön.
A közlemény szerint a NAV által elkészített szja-bevallási tervezeteket idén április 17-ig már 1,5 milliónál is többen nézték meg és több mint 801 ezren véglegesítették, 574 ezren módosítás nélkül. Március közepe óta, amióta a tervezetek elérhetők, átlagosan napi 23,5 ezer adózó nyújtja be bevallását ilyen módon a NAV-hoz.
Az adóbevallási tervezeteket Ügyfélkapu+ vagy DÁP-regisztrációval az eSZJA-oldalon lehet a legegyszerűbben átnézni, elfogadni, illetve szükség esetén módosítani. Még most sem késő regisztrálni, néhány perc időráfordítással elérhetővé válik az elektronikus tervezet, és a regisztráció a későbbiekben valamennyi állami weboldalhoz is biztosítja a hozzáférést
- jelezte a NAV.
A bevallási tervezet a jövedelmek mellett a kedvezményeket is tartalmazza, de csak azokat, amelyekről adata van az adóhivatalnak. A visszaigényelhető adó kiutalásához meg kell adni a tervezetben a bankszámlaszámot vagy a postacímet, ahová az összeget szeretné megkapni az ügyfél.
Az adóhivatal közleményében kiemelte: nem kérnek banki adatokat sem a bevallásban, sem sms-ben, sem e-mailben. Az szja-bevallás idején sokasodnak a NAV-ra hivatkozó csalások, amelyek az adó visszatérítése ürügyén kérnek ilyen adatokat. Legyen mindenki elővigyázatos, és gyanakodjon, ha ilyen tartalmú megkeresést kap - írták.
A NAV a honlapján kiemelt helyen teszi közzé a nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-eket és e-maileket: https://nav.gov.hu/vigyazat-csalok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

