Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2011. Június 30. 14:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Nem fognak csökkenni a nyugdíjak

Nem fognak csökkenni a nyugdíjak

A nyugdíjjogosultság megállapításánál csak a munkavállalók által befizetett – és egyben megnövelt – járulékot vennék figyelembe a jövőben – írta egy internetes lap a Nemzeti Erőforrás Minisztérium által a kormány részére ké

 

A NEFMI által készített javaslat szerint a munkavállalói járulékbefizetéseket „valamely alkalmasan megválasztott mértékkel jelenértékűvé alakítanának”, és így írnák jóvá az egyéni számlán. A Pénzcentrum.hu ezt úgy értelmezte, hogy újraszámolnák az egyéni és a munkáltatói járulék nagyságát, így az öregségi nyugdíjra befizetett munkavállalói járulék körülbelül húsz százalék lenne, szemben a jelenlegi tízzel. A cikk szerint a munkáltató által ma befizetett járulék egy részét áttennék a munkavállaló bérébe, vagyis csökkenne a jelenleg 24 százalékos munkáltatói járulék mértéke. Ha a felbruttósítást nem lehetne megvalósítani, akkor a munkáltatók által befizetett hozzájárulás egy részét is jóváírnák az egyéni nyugdíjszámlákon.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot

Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon