Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2021. December 23. 06:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Német miniszter: az omikron miatt negyedik oltás is szükséges

Német miniszter: az omikron miatt negyedik oltás is szükséges

A két adagból álló oltás és a frissítő oltás után negyedik adag is szükséges a koronavírus okozta betegség elleni vakcinából a kórokozó omikron nevű változata miatt a német szövetségi egészségügyi miniszter szerint.

Karl Lauterbach szerdai berlini tájékoztatóján kérdésre válaszolva elmondta: egyelőre nincsenek adatok arról, hogy a frissítő oltás meddig véd az omikron változattól.

Ugyanakkor "tudósként abból indulok ki, hogy egy negyedik oltásra is szükség lesz" - tette hozzá a szociáldemokrata politikus, akit Németország leginkább elismert közegészségügyi szakértői között tartanak számon.

A kölni egyetem egészség-gazdaságtani és epidemiológiai intézetének (IGKE) politikai munkája miatt fizetés nélküli szabadságon lévő igazgatója elmondta, hogy a kormányzat már készül is az oltási kampány negyedik szakaszára; megrendelték a német BioNTech és az amerikai Pfizer közös fejlesztésű oltóanyagának az omikronra optimalizált változatát, amelyből nyolcvanmillió adagra számítanak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.