Hírek
2018. Május 13. 19:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Nincs magyar érintettje a párizsi terrortámadásnak
Magyarország konzuli szolgálata folyamatos kapcsolatban áll a párizsi hatóságokkal, a jelenlegi információk szerint a szombaton történt terrortámadásnak nincs magyar érintettje
- tájékoztatta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) vasárnap az MTI-t.
"A leghatározottabban elítéljük ezt az aljas merényletet, amely ismét mutatja, hogy a terrorizmus jelen van kontinensünkön, és folyamatos fenyegetést jelent az Európában élők számára. A kormány ezért minden lehetséges eszközzel fellép a magyar polgárok biztonsága érdekében, és szövetségeseink is mindig számíthatnak ránk a terrorizmus elleni harcban" - írta a minisztérium.
A francia fővárosban szombaton késő este késes támadás történt. A merénylő "Allahu akbárt" (Allah a legnagyobb) kiáltozva válogatás nélkül rontott neki késsel a járókelőknek, de a gyorsan beavatkozó rendőrség agyonlőtte. Sajtóértesülések szerint a csecsenföldi születésű férfi halálra sebzett egy járókelőt, négyet megsebesített; kettőt közülük súlyosan, állapotuk válságos.
Az esetet a francia hatóságok terrorista támadásnak minősítették.
A KKM a közleményében az áldozat hozzátartozóinak őszinte együttérzését fejezte ki, a sérülteknek mielőbbi gyógyulást kívánt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.

