Hírek
2012. Május 24. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nyolcvan múmiát rejtett a sírkamra
Ezeréves sírkamrára, benne pedig nyolcvan múmiára találtak Peruban belga régészek.
A holttestek jó állapotban vannak – derült ki a Limától mintegy 30 kilométerre fekvő Pachacamac szent helyen végzett ásatások során.
A 20 négyzetméteres sírkamrát a 2004-ben felfedezett nekropoliszban tárták fel. A múmiák mellett sok tárgyat is találtak, többek közt agyagtálakat, festett famaszkokat, valamint ékszereket arany és réz ötvözetéből. Magában a sírkamrában hetven holttest volt, az ovális építmény körül pedig tucatnyi kisgyerek múmiáját ásták ki. A kutatók a brüsszeli Universite Libre laboratóriumában akarják megállapítani, hogy milyen kapcsolat volt a halottak között, és miben haltak meg.
Pachacamac ceremoniális központ volt, amelyet különböző kultúrák látogattak. Az archeológiai helyszín 500 hektáros.
Fotó: pachacamac.net
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

