Hírek
2019. Augusztus 28. 15:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti
OMSZ: a laikusok is megkezdhetik az újraélesztést a mentésirányító segítségével
Ha újraélesztésre van szükség, fontos mielőbb elkezdeni akkor is, ha valaki nem ért hozzá, hiszen a mentésirányító telefonon instruál, segít - mondta az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója szerda reggel az M1-en.
Csató Gábor elmondta, a legfrissebb adatok szerint két és fél év alatt csaknem duplájára emelkedett a sikeres újraélesztések száma az Országos Mentőszolgálatnál.
Ennek hátterében az állhat, hogy eljárásrendeket dolgoztak ki az újraélesztésre, s a mentésirányítóknak kötelező az újraélesztést "forszírozni". Ugyanakkor elindítottak egy kommunikációs kampányt is - tette hozzá.
Az OMSZ hétfőn azt közölte, míg 2016 első fél évében 575 esetben sikerült visszaadni a beteg életét gyors helyszíni beavatkozással, addig 2019 első felében már 1009 ilyen esetet regisztráltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

