Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2021. December 12. 11:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Összecserélték két beteg adatait a szolnoki Hetényi Géza kórházban

Összecserélték két beteg adatait a szolnoki Hetényi Géza kórházban

Összecserélték két beteg adatait a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézetben. Az ügyben a Szolnoki Rendőrkapitányság közokirat-hamisítás miatt rendelt el ismeretlen ellen nyomozást december 9-én

- közölte a megyei rendőr-főkapitányság szombaton az MTI-vel. Piroska Miklós, a kórház főigazgatója a sajtónak korábban azt nyilatkozta, hogy az intézményben valóban betegcsere történt, amelyért a hozzátartozóktól elnézést kértek.

A kórház vezetése felvette velük a kapcsolatot, és azonnali, teljes körű vizsgálat kezdődött, hogy milyen hiba okozta a betegek felcserélését - közölte.

Sajtóértesülések szerint a nyolcvannyolc éves asszonyt látogatta meg a kórházban a lánya, amikor azzal szembesült, hogy nem az édesanyja fekszik abban ágyban, amely az adatok szerint az övé - olvasható a szoljon.hu-n.

Kiderült, hogy az ő családtagja már november 26-án elhunyt, de a másik beteg hozzátartozóját értesítették az esetről, így már ők el is hamvasztották - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére