Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2021. Szeptember 30. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Ötször támadtak magyar rendőrökre és katonákra a határsértők egy hónapon belül

Ötször támadtak magyar rendőrökre és katonákra a határsértők egy hónapon belül

Harminc nap alatt csak Ásotthalomnál öt alkalommal támadtak magyar rendőrökre és katonákra a határsértők - közölte a rendőrség szerdán a honlapján.

A közlemény szerint szombaton Ásotthalom külterületén kétszer is megtámadták a migránsok a magyar határt őrzőket. Először éjjel kettő előtt Szerbia felől négy migráns dobálta meg a jelzésre érkező rendőrök szolgálati gépjárművét beton- és döngöltföld-darabokkal. A rendőrök nem sérültek meg, de járművük szélvédője több helyen megrepedt.

Délelőtt Szerbia felől létrán átmászó migránsokat fedeztek föl a rendőrök. A helyszínre érő rendőröket látva a határsértők visszamásztak Szerbia felé, azonban dühükben létrájukat a rendőrautó szélvédőjének ütötték, ami berepedt. Személyi sérülés nem történt.

Augusztus 30-án nem sokkal 9 óra után szintén Ásotthalom külterületén járőrözés közben két katonát próbált négy migráns fadarabokkal és apró kövekkel megdobni, de nem érték el őket, azonban a szolgálati autót egy faág eltalálta. A katonák azért, hogy a támadást megakadályozzák, könnygázspray-t alkalmaztak, a migránsok elfutottak Szerbia felé. Személyi sérülés nem történt.

Szeptember 12-én is létrán átmászva próbáltak bejutni az országba migránsok. A helyszínre érkező rendőröket és katonákat a határsértők kővel dobálták meg, egy honvédségi járművet el is találtak.

Szeptember 15-én négy rendőr járőrözött a két kerítés között Ásotthalomnál, amikor a szerbiai oldalon 10-15 migráns jelent meg. Egy farönköt és köveket kezdtek dobálni a rendőrautó irányába, amit több helyen el is találtak. Személyi sérülés nem történt, de a jármű megrongálódott.

A rendőrség minden esetben hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt büntetőeljárást kezdeményezett ismeretlen tettesek ellen.

A közlemény szerint az év elejétől növekszik a Magyarország schengeni külső határán jogellenesen belépők vagy azt megkísérlők száma. Szeptember 15-ig 74 068 határsértővel szemben intézkedtek, ami többszörös növekedés az elmúlt év azonos időszakához képest, amikor 22 183 migránssal szemben kellett fellépni - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.