Hírek
2019. Február 22. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Óvodaudvaron találtak világborús aknákat Kiskunmajsán

Egy óvoda udvarán találtak második világháborús aknákat csütörtök délután Kiskunmajsán, a környéket lezárták
- közölte a honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Gajdos Milán jelezte, a rendőrségtől kaptak bejelentést a robbanószerkezetekről.
Elmondása szerint 11 német harckocsiaknát találtak, ezek közül hetet a honvédség központi gyűjtőjébe szállítanak, négyet viszont állapota miatt a közelben kell megsemmisíteni.
A műveletek idejére a szomszédos kormányablakot és négy családi házat ürítettek ki, a Bajcsy-Zsilinszky utcának az óvoda körüli száz méteres szakaszát pedig lezárták; ezeket a zárásokat azonban már feloldották.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.