Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2019. Március 05. 12:02, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Postaládákban robbantott petárdákat egy rábakecöli fiú

Garázdaság miatt indult eljárás egy 17 éves fiatal ellen, aki még újév napján petárdázott Rábakecölön. Vádemelési javaslattal befejezte az ügy vizsgálatát a kapuvári rendőrség.

Rábakecölön szilveszterkor, illetve újév napján két lakóház postaládája rongálódott meg, mivel azokban valaki petárdát robbantott fel – kapta a bejelentést még január másodikán a Beledi Rendőrörs. A járőrök rövid időn belül beazonosították és elfogták a petárdázó fiatalt, akinél további 8 pirotechnikai eszközt is találtak, amiket lefoglaltak.

A 17 éves fiút a Kapuvári Rendőrkapitányságra előállították, majd a nyomozók garázdaság vétségének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A fiatalkorú elismerte a bűncselekmény elkövetését és kihallgatása során elmondta, hogy a tűzijátékot akarta megnézni a falu központjában és az odavezető úton dobálta el a petárdákat, amelyekből kettő egy-egy lakóház levelesládájába is jutott, így azokat ott robbantotta fel.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Kapuvári Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat a minap átadta az illetékes járási ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.