Hírek
2012. December 18. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Problémák a sárga csekk pótlása körül
Szakértők szerint több probléma is felmerülhet a Magyar Posta által a napokban bevezetett fehér csekkel kapcsolatban. A konstrukció a közéletben sárga csekként ismert készpénz-átutalási megbízásokat váltaná ki úgy, hogy az átutalások csak a Posta rendszerén mennek át, és az ügyletben − ellentétben a sárga csekkel − nem vesznek részt bankok – írja a Napi Gazdaság.
A megoldás a Posta szerint jóval olcsóbb, mint a sárga csekk, amelynek 22 százalékos díjemelését a napokban jelentette be a Posta.Egyes vélemények szerint miután a fehér csekk teljesen új konstrukció, ezért erre nem lehet alkalmazni a hagyományos készpénz-átutalási megbízásokra vonatkozó szabályokat. Ennek megfelelően a közszolgáltatók díjképleteiben továbbra is csak a hagyományos sárga csekk díja érvényesülhet, ez pedig azt jelenti, hogy a fehér csekkek költségeit a szolgáltatók nem jeleníthetik meg semmilyen díjukban. Mint ismert, hasonló problémával küszködnek a közszolgáltatók akkor, amikor a sárga csekk költségének harmadába-negyedébe kerülő csoportos beszedést ajánlják az ügyfeleiknek. Ennek költségét ugyanis csak akkor tudják átvállalni a szolgáltatók, ha azt külön kedvezményként nyújtják saját bevételük terhére. Hasonló lehet a helyzet a fehér csekkel is.Hírek szerint a Posta a fehér csekkre való átállást amúgy is megnehezíti a szolgáltató partnereknek, számos esetben ugyanis az átállás feltétele, hogy az adott szolgáltató a küldeményforgalmát a jövőben is a Postánál bonyolítsa le. Jövőre megszűnik a Posta monopolhelyzete,és a liberalizációra a jelek szerint ezzel az árukapcsolással is készül a szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

