Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2012. Április 06. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Érdemes ultrahangra is menni

Érdemes ultrahangra is menni

Az ultrahanggal kiegészített mammográfia segíti az emlődaganat pontos diagnózisát a nagyobb rákkockázattal élő nőknél – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

Három éven át tartó követéses felmérésükbe 2700 nőt vontak be, több mint felük előtörténetében szerepelt már mellrák. A tanulmány ideje alatt 111 új emlőtumoros esetet diagnosztizáltak, ezek közül 59-et az éves mammográfia segítségével. További 32, a mammográfia által le nem leplezett daganat derült ki ultrahangos vizsgálattal, közülük 30 invazív rák volt.

Annál a 612 nőnél, akiket vizsgálati bizonytalanság miatt MRI-re is beutaltak, kilenc további daganatos esetet találtak. Tizenegy rákos esetet a tanulmány folyamán elvégzett, más vizsgálat során azonosítottak.

A Journal of the American Medical Association (JAMA) című orvosi folyóiratban közzétett tanulmány pittsburghi szerzői úgy vélik, hogy a nagy rákkockázattal élő nőknél érdemes kiegészíteni ultrahanggal az éves mammográfiát, még a tévesen pozitív eredmények viszonylag nagy aránya ellenére is.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.