Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2017. Április 04. 15:54, kedd | Bulvár
Forrás: mti

Részegen akart repülőt vezetni egy pilóta Kanadában

Részegen akart repülőt vezetni egy pilóta Kanadában

Nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte a bíróság azt a szlovák pilótát, aki szilveszterkor részegen akart vezetni egy chartergépet Kanadában.

A kanadai Alberta tartomány bíróságának ítélete szerint a börtönbüntetés letöltése után a 37 éves Miroslav Gronych még egy évig nem vezethet repülőgépet - írta a BBC News.

A pilótának, akinek börtönbüntetéséből levonják az eddig letöltött időt, 100 kanadai dollár (21 ezer forint) pénzbírságot is fizetnie kell.

Szilveszter éjjel Gronych ittas állapotban érkezett a Boeing 737-es gép pilótafülkéjébe. A repülőgép a Sunwing kanadai légitársaság megbízásából a mexikói Cancúnba repült volna, fedélzetén 99 utassal és az öttagú személyzettel.

A hatóságok szerint a személyzetnek feltűnt a repülőgép kapitányának különös viselkedése, majd a pilóta el is vesztette az eszméletét. Ezután értesítették a rendőrséget, amely őrizetbe vette.

A férfi véralkoholszintje két órával az elfogása után is a megengedett 0,8 ezrelék háromszorosa volt. A gép végül egy másik pilótával indult Cancúnba.

Gronych március 21-én bűnösnek vallotta magát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Bulvár

Legkorábban június 19-én indulhat újra magyar az űrbe

Legkorábban június 19-én indulhat az Axiom-4 misszió legénysége, köztük Kapu Tibor kutatóűrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) - tette közzé a HUNOR program a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Június 12. 07:29, csütörtök | Bulvár

Magyarország Szépe – Tizenhatan kerültek a döntőbe

Tizenhatan vehetnek részt a Magyarország Szépe verseny június 22-i döntőjén a Duna tévécsatorna élő műsorában, miután a Miss Talenttel lezárult az alversenyek sora a baranyai Pogányban szerdán.

2025. Június 11. 07:05, szerda | Bulvár

Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére

Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére a Farkasréti temetőben, az ellopott alkotás helyére – tájékoztatta Porga József, az író egyik örököse az MTI-t kedden.