Hírek
2013. Március 22. 11:04, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Rezsicsökkentés - Fidesz: Gyurcsány és Bajnai közölje, miért támadja a rezsicsökkentést!
Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője arra szólítja fel Gyurcsány Ferencet és Bajnai Gordont, hogy tegyék egyértelművé, milyen okok alapján támadják a rezsicsökkentést, van-e közük a külföldi tulajdonú szolgáltatókhoz, illetve milyen érdekeltségeik vannak a magyar energiaszektorban.
A kormánypárt rezsicsökkentési ügyekért felelős politikusa pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta: világos, hogy Gyurcsány Ferenchez és a Demokratikus Koalícióhoz, valamint Bajnai Gordonhoz és az Együtt 2014-hez, illetve a "renegát LMP-sekhez" köthető a rezsicsökkentés "fúrása-faragása", lekicsinylése és Magyarország külföldi bepanaszolása. Emlékeztetett arra, hogy a DK-s és LMP-s független képviselők szavaztak nemmel a parlamentben a rezsicsökkentéssel kapcsolatos jogszabályokra.
Ezért arra szólította fel a két volt kormányfőt, tegyék nyilvánvalóvá mindenki számára, milyen okok alapján támadják a rezsicsökkentést, van-e közük személyesen, vagy cégeiknek, üzleti érdekeltségeiknek, szövetségeseinek, pártjaiknak, támogatóiknak a külföldi tulajdonú szolgáltatókhoz, illetve milyen érdekeltségeik vannak a magyar energiaszektorban. "Számoljanak be arról, hogy mi köti őket ahhoz, hogy továbbra is a szolgáltatók extraprofitját támogassák!" - szorgalmazta Németh Szilárd.
Úgy fogalmazott: "ez a két ember nem áll messze egymástól", érdekeik, hogy meggátolják a rezsicsökkentést, nagyon közösek lehetnek, és ezek egybeesnek a külföldi tulajdonú szolgáltatók érdekeivel és nyilatkozataival.
Emlékeztetett arra, hogy a "Gyurcsány-Bajnai korszakban" a villamos energia ára kétszeresére, a gáz ára a háromszorosára emelkedett, ugyanakkor a Gyurcsány Ferenchez köthető MOTIM a piaci árnál jóval olcsóbban kaphatta az áramot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

