Hírek
2021. Május 23. 18:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok
Segítséggel buktak le a csalók
Bejelentések alapján leplezte le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a tűzifacsalókat.
Több állampolgári bejelentés alapján indított „forró nyomon” telefonos próbavásárlást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az akció eredményre vezetett, illetve hozzájárult a tűzifával illegálisan üzérkedők leleplezéséhez. Az újabb visszaélések elkerülése érdekében a vásárlókra veszélyes adatokat természetesen haladéktalanul közzéteszi a hivatal, valamint továbbra is kéri a lakosság támogató együttműködését, elővigyázatos hozzáállását a tűzifacsalókkal szembeni küzdelemben.
A Nébih több lakossági bejelentést kapott egy közösségi oldali hirdetés kapcsán, amelyben a hirdető tűzifa-végkiárusítást ajánlott az érdeklődők figyelmébe, mégpedig rendkívül kedvező áron, Magyarország egész területére. Az irreálisan csalogató ajánlat kapcsán különösen gyanúsnak találták a bejelentők, hogy a hirdető azonnali előreutalást kért arra hivatkozva, hogy az irodájukat éppen felújítják, de így is szeretnék a megrendeléseket soron kívül teljesíteni.
A jelzések alapján a Nébih erdészeti felügyelője szintén leadta telefonos megrendelését és hamarosan meg is kapta a számlaszámot sms-ben, amire utalnia kellett volna a pünkösd hétfői szállítás érdekében.
„A csalók nagyon kedvesek voltak, eljátszották, hogy a rendelés minden adatát felveszik, minden kérdésre türelmesen és kedvesen válaszoltak. A bizalom erősítése érdekében Hegyi Balázs nagyon kedves hangú „felesége” Tóth Laura nem sokkal a megrendelés után vissza is hívta az erdőfelügyelőt. Miután a kolléga azonosította magát, a hívást megszakították és többé nem voltak elérhetőek” – olvasható a Nébih közleményében.
A hivatal felhívja a lakosság figyelmét, hogy a +36-20-492-0492 telefonszámon, a 11600006-00000000-95177458 számlaszám megadásával csalók hirdetnek akciós tűzifát, ezt a szolgáltatást semmiképpen ne vegyék igénybe!
A Nébih a próbavásárlások során birtokába jutott adatok és információk alapján a szükséges intézkedéseket megteszi, egyúttal köszöni a bejelentőknek, hogy elősegítették mások megkárosításának megelőzését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

