Hírek
2012. Április 16. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sétával gyógyítható a depresszió
Nincs egyszerűbb, mint a séta beiktatása a napi menetrendbe, amivel még ráadásul olyan betegségek is gyógyíthatók, mint a depresszió – állítják legújabb tanulmányukban skót kutatók.
Azt már korábban kimutatták, hogy az intenzív mozgás csökkenti a depresszió tüneteit, de a hatása kevésbé megerőltető mozgástevékenység esetén eddig nem volt tisztázott. Most azonban a Mental Health and Physical Activity című folyóiratban megjelent tanulmány rámutatott, hogy a séta is jó hatással van a depresszió kezelésére.
Minden tizedik ember szenved élete során depressziótól. Lehet kezelni gyógyszerrel, de az enyhébb tünetekkel rendelkező pácienseknek a mérsékelt vagy intenzív mozgás önmagában is gyógymód lehet. A kutatók mindezt 341 beteg megfigyelése alapján állapították meg – írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

