Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2023. Augusztus 22. 09:24, kedd | Belföld

Sokat drágulhatnak az autópálya-matricák januártól

Sokat drágulhatnak az autópálya-matricák januártól

Az autópálya-matricák ára az infláció mértékével nő.

A jövő évi matrica árai vélhetően ismét inflációkövetők lesznek, legalábbis ez derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium nyilatkozatából, amely szerint a 2024-es sztrádadíjakat az augusztusi infláció mértéke szabja meg – írja az autopalyamatrica.hu.

A szakportál az augusztusban várható pénzromlással, tehát 15 százalékos inflációval számolt, amikor az előrejelzését készítette. Ez alapján a 2024-es e-matricák várható árai a következőképpen alakulhatnak a D1 (személyautó) kategóriában:

a 10 napos matrica ára 5500 forintról 6330 forintra,

a havi 8900 Ft-ról 10 240 Ft-ra,

a vármegyei (éves) 5720 Ft-ról 6580 Ft-ra,

az éves (országos) 49 190 Ft-ról 56 570 Ft-ra emelkedhet,

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.