Hírek
2022. Január 17. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokszor szeles, hideg idő várható
Sokszor szeles, hideg idő várható a következő napokban. Többfelé mínusz 10 Celsius-fok alá is hűlhet a levegő, néhol napközben is fagypont körül alakulnak a maximumok.
Emellett napsütésre, de helyenként hószállingózásra is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Hétfőn inkább csak délelőtt lesznek rövidebb napos időszakok. Délután átmenetileg beborul az ég, majd este északkelet, észak felől gyorsan csökken a felhőzet. Délelőtt csak néhol lehet gyenge eső, délutántól az észak felől érkező csapadékzónából több helyen előfordulhat eső. Síkvidéken minimális a havazás esélye, de a hegyekben lehetnek hózáporok. Nagy területen lehet viharos erősségű a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 5 és plusz 1 fok között alakul, de helyenként pár fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet többnyire plusz 5 és 10 fok között alakul.
Keddre virradó éjjel délnyugaton helyenként még előfordulhat kisebb vegyes csapadék, napközben már kicsi az esélye. Napközben az ország nagy részén napos idő valószínű, de helyenként felhősebb lehet az ég. Kezdetben sokfelé megerősödik, néhol még viharossá fokozódhat a szél, majd a nap második felében mindenhol csillapodni kezd a légmozgás. A minimumok általában mínusz 5 és 0 fok között alakulnak, de a fagyzugos, illetve szélvédett keleti, északkeleti körzetekben hidegebb is lehet. Kora délután általában plusz 3 és 8 fok közötti értékeket mérhetnek.
Szerdára virradóra hajnalban helyenként köd képződhet, amely néhol csak lassan oszlik fel. Napközben több órás szűrt napsütés várható, számottevő csapadék nem valószínű. Sokfelé megélénkül a légmozgás. A leghidegebb órákban az ország nagy részén mínusz 7 és mínusz 1 fok között alakul a hőmérséklet, keleten azonban helyenként mínusz 11 fokig is hűlhet a levegő. Napközben többnyire plusz 1-7 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön, pénteken és szombaton több-kevesebb napsütés várható. Csütörtökön szórványosan valószínű vegyes halmazállapotú csapadék (zápor, havas eső zápor, majd egyre inkább hózápor). Pénteken és szombaton elszórtan előfordulhat hózápor. Csütörtökön a hajnali mínusz 7 és 0 fok közötti értékekről délutánra plusz 4 és 10 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Pénteken a minimumok mínusz 11 és mínusz 1, a maximumok 0 és plusz 5 fok között várhatók. Szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 11 és mínusz 2, a legmagasabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 fok között alakul.
Vasárnap változóan, az ország nyugati felén erősebben felhős lehet az ég, ott van nagyobb esélye hószállingózásnak. Helyenként megélénkül a szél is. A minimumhőmérséklet általában mínusz 10 és mínusz 1 fok között várható, a kevésbé felhős, illetve kevésbé szeles tájakon azonban akár mínusz 13 fokot is mérhetnek. A maximumok többnyire 0 és plusz 6 fok között várhatók - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

