Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2019. November 20. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Jogerősen hat év börtönre ítélt a Tatabányai Törvényszék kedden egy általános iskolai hitoktatót, aki két rábízott kiskorút szexuálisan zaklatott és gyermekek pornográf felvételeit tárolta a számítógépén

- tájékoztatta a törvényszék sajtótitkára az MTI-t. Sós Réka közölte: az alsósok hitoktatójaként dolgozó férfi 2018 májusában a rábízott lányok egyikéről félig lehúzta a nadrágját, és később ráfeküdt a tiltakozó sértettre. Egy másik lány fejét pedig ágyéka közelébe húzta.

A hitoktató 2015 novemberétől őrizetbe vételéig több száz, kiskorúakról készült, a nemi vágy felkeltésére szolgáló fotót, illetve videofelvételt tárolt a számítógépén.

A férfit korábban már szemérem elleni erőszak miatt szabadságvesztésre ítélték, amelyből 2015 márciusában szabadult feltételes kedvezménnyel.

A Tatabányai Törvényszék jogerős ítéletében helybenhagyva az első fokú döntést a visszaeső elkövetőt - személyi szabadság megsértése és gyermekpornográfia bűntette miatt - hat év börtönre ítélte, valamint örökre eltiltotta minden olyan foglalkozástól, amelyben 18 évesnél fiatalabbak felügyeletét, gondozását látná el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel