Hírek
2020. December 14. 13:08, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szigorúbb intézkedések várhatók Szerbiában
Szigorúbb intézkedésekre lehet számítani a koronavírus-járvány miatt a következő néhány hétben Szerbiában, mert az eddigi megelőző intézkedések kevésnek bizonyultak
- hangzott el az RTS szerb közszolgálati televízió hétfő reggeli híradójában.
A koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb tagjai kijelentették: hétfőn újabb intézkedéseket hoznak, és nem kizárható az sem, hogy amellett, hogy a külföldről érkezőknek negatív koronavírustesztet kell felmutatniuk az országba lépéskor, vagy karanténba kell vonulniuk, újra éjszakai kijárási tilalmat vezetnek be az ország területén.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma hétfőre Szerbiában 4995-tel 266 432-re, Koszovóban 462-vel 46 580-ra, Észak-Macedóniában 613-mal 73 638-ra, Montenegróban 478-cal 41 426-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 811-gyel 101 117-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 56-tal 2331-re, Koszovóban 12-vel 1198-ra, Észak-Macedóniában 25-tel 2121-re, Montenegróban néggyel 582-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 34-gyel 3336-ra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

