Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2019. Február 01. 07:34, péntek | Belföld
Forrás: mti

Szlovák-magyar drogkereskedő csoportot számoltak fel

Szlovák-magyar drogkereskedő csoportot számoltak fel

Szlovákiában és Magyarországon droggal kereskedő csoportot számolt fel szerdán a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) - tájékoztatta péntek reggel a rendőrség az MTI-t.

Az NNI a szlovák bűnüldöző hatóságokkal együttműködve január 30-án felszámolt egy Magyarország és Szlovákia területén kábítószerrel kereskedő csoportot – írták. Az összehangolt akcióban a magyar rendőrök Esztergomban elfogták a 45 éves N. Csabát, aki a hazai értékesítést irányította. Lakásában - az előzetes szakértői vélemény szerint - egykilónyi marihuánát, valamint ecstasyt foglaltak le, egy telephelyen pedig húszdekányi marihuánát, egy légpuskát, egy 0,22-es kaliberű puskát és lőszereket találtak.

Az NNI a 45 éves budapesti H. Péter lakásán csaknem fél kiló marihuánát talált, amelyet nagy valószínűséggel N. Csabától vásárolt.



A budapesti férfit kábítószer birtoklás miatt hallgatták ki gyanúsítottként, N. Csabát pedig kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

A szlovák hatóságok négy embert fogtak el, egyebek mellett kétkilónyi marihuánát és ecstasyt foglaltak le, és felszámoltak egy professzionálisan felszerelt kannabiszültetvényt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére