Hírek
2012. Március 27. 14:09, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Sztrájkolnak a repülőtéren
Sztrájk kezdődött kedden kora reggel több németországi nemzetközi repülőtéren, a munkabeszüntetés miatt már reggel több száz járatot kellett törölni.
A szolgáltatási ágazat szakszervezeti szövetsége (ver.di) által meghirdetett sztrájk a frankfurti, a két berlini, a stuttgarti, a köln-bonni, a hannoveri, a düsseldorfi és a müncheni repülőtérre terjed ki. Stuttgartban például a repülőtéri tűzoltók sztrájkolnak, amitől teljesen megbénult a közlekedés.
A legnagyobb németországi repülőtéren, a frankfurtin öt órakor kezdődött a sztrájk és délután 14.30-ig tart. A Lufthansa, a legnagyobb német légitársaság kora reggelig már országszerte 450 járatot törölt.
A ver.di a közszférában kezdett bértárgyalásokon képviselt álláspontjának kíván nyomatékolt adni a sztrájkkal. A szakszervezet 6,5 százalékos és legkevesebb havi 200 eurós fizetésemelést követel a közszférában dolgozó kétmillió munkavállalónak. A munkaadói oldal ajánlata 3,3 százalék. A figyelmeztető sztrájk március eleje óta tart, megszakításokkal és mindig más-más tartományokban.
Kedden a repterek mellett Hamburgban, Rajna-vidék–Pfalz és Saar-vidék tartományban sztrájkolnak, mások mellett a köztisztasági vállalatok és a közösségi közlekedési vállalatok dolgozói.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

