Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2011. Szeptember 11. 14:23, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Tíz millió köbméterrel csökkentették a Tisza-tó vízmennyiségét

Tíz millió köbméterrel csökkentették a Tisza-tó vízmennyiségét

Tíz millió köbméter vizet engedtek ki az elmúlt napokban a Tisza-tóból, ezzel 10 centiméterrel csökkent a 124 négyzetkilométer felületű tározó vízszintje.

A most leengedett többletvíz a nyári aszályos időjárás miatt megnövekedett vízigények kielégítését szolgálta - közölte a létesítmény üzemeltetője, a Közép-Tisza Vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Köti-kövizig) sajtóreferense az MTI-vel.

Nagy Réka elmondta: az idei év első hónapjaiban a sokéves átlagnál 60 milliméterrel kevesebb csapadék hullott a vízgyűjtőn, májusban pedig a nyáriasan meleg napok száma szintén meghaladta a sokéves átlagot.

Hozzátette: az aszályos időszakra tartalékolt plusz 10 millió köbméter vizet elsősorban a jászsági és a nagykunsági öntözőrendszerekben hasznosították.

A nyári szezon végeztével és a következő időszak meteorológiai előrejelzéseinek figyelembevételével a tó vízszintjét a nyári üzemrendnek megfelelő 730 centiméteres szintre állították be, amely a téli átállásig változatlan marad.

MTI

Címkék:

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.