Hírek
2021. Október 01. 12:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 2300 település kap tüzelőanyag-támogatást
Több mint 2300 település vett részt sikerrel a Belügyminisztérium (BM) szociálistüzelőanyag-pályázatán, az önkormányzatoknak a támogatásból vásárolt tűzifát,
illetve szenet 2022. február 15-éig kell kiosztaniuk a rászorulóknak - közölte a tárca önkormányzati államtitkára pénteken az MTI-vel.
Pogácsás Tibor elmondta: a központi költségvetés idén 5 milliárd forint támogatást biztosít a szociálistüzelőanyag-programhoz. A kormányzat 2011 óta támogatja a települési önkormányzatok szociális célú tüzelőanyag-vásárlását - emlékeztetett az államtitkár; a program 800 millió forintos kerettel indult, amely évről évre emelkedett, és idén már a kezdeti összeg több mint ötszörösét szánják erre a célra.
A program az ötezernél kevesebb lakosú településeken élők tüzelőanyag-felhasználásához járul hozzá. A költségvetési támogatást a BM az érintett önkormányzatoknak folyósítja.
A pályázatok beadásának határideje 2021. augusztus 31. volt.
Pogácsás Tibor ismertette: 2351 önkormányzat nyújtott be érvényes támogatási igényt, a pályázatok szabályszerűségi, formai és tartalmi felülvizsgálatát, a szükséges hiánypótlást a Magyar Államkincstár végezte.
A legtöbb nyertes önkormányzat - 2091 - összesen több mint 4,4 milliárd forint értékben keménylombos tűzifára kap támogatást. További 217 település barnakőszén, 43 pedig lágylombos tűzifa vásárlása érdekében pályázott sikerrel.
A nyertes önkormányzatok a fővárosi és a megyei kormányhivatal erdészeti igazgatóságai által nyilvántartott erdőgazdálkodóktól vásárolhatják meg a tüzelőanyagot, a támogatás teljes összegét legkésőbb 2022. március 31-ig használhatják fel.
A tűzifa, valamint a szén szállításából - ideértve eljuttatását a rászorulókhoz - származó költségek a nyertes önkormányzatokat terhelik, amelyeknek 2022. április 15-ig kell elszámolniuk a kincstárral.
A pályázat eredményét a Belügyminisztérium honlapján teszik közzé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

