Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2025. Szeptember 03. 07:19, szerda | Életmód
Forrás: MTI

Több mint 55 tonna mézet vont ki a forgalomból a Nébih

Több mint 55 tonna mézet vont ki a forgalomból a Nébih

Több mint 55 tonna ismeretlen eredetű mézet vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – olvasható a Nébih honlapján kedden közzétett tájékoztatásban.

A mézet egy budapesti raktárban, gyártói címke nélküli fémhordókban találták a hivatal ellenőrei. Megfelelő dokumentumok híján, nyomonkövethetőség nélkül a teljes készlet ismeretlen eredetű élelmiszernek minősül – írták.

A hordókat tároló vállalkozás a közlemény szerint decemberben juthatott hozzá a kifogásolt mézhez egy barterügylet során, és a vizsgálat során az is kiderült, hogy más előírásoknak sem felelnek meg.
Nem rendelkeznek többek között állati melléktermék elszállítására vonatkozó szerződéssel, továbbá a rágcsáló- és rovarirtást sem tudták igazolni. Az eljárás folyamatban van, az érintett társaság büntetésre számíthat – tették hozzá.

Címkék: méz, Nébih

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód

Hőség - Folytatódik a kánikula a héten

A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.

2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.