Hírek
2019. Június 21. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Több száz millió forint adót csalt el egy esztergomi számlagyáros
Strómanok és könyvelők is segítettek egy esztergomi vállalkozót, akinek céghálózata fiktív számlákkal több mint 600 millió forint kárt okozott a költségvetésnek
- közölte a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel.
Hideg-Göblyös Rita azt írta, a férfi cégei papíron építési, kertészeti munkáktól az útszórásig sokféle tevékenységet végeztek. Az eddig "azonosított" fiktív számlákkal a különböző társaságok összesen 635 millió forint adót csaltak el.
A NAV nyomozói - járőrök, revizorok, IT-szakemberek segítségével és a Merkur speciális egység támogatásával - országszerte százhúsz helyen tartottak házkutatást. A kétnapos akcióban 31 embert hallgattak ki.
Az okozott kár megtérülése érdekében, a várható bírság fedezetéül bankszámlákat zároltak, ingatlanokat, különböző vagyontárgyakat foglaltak le 3,3 milliárd forint értékben.
A fő elkövetőnél a NAV munkatársai világháborús fegyvereket, aknákat, gránátokat, valamint műtárgyakat is találtak.
A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség azt közölte, hogy a férfi a számlakiállító gazdasági társaságok működésének koordinálására Esztergomban irodát hozott létre. A szervezet irányításában egy nő is segítségére volt, az ügyben összesen 21 gyanúsított szerepét vizsgálják.
A főügyészség indítványára a Tatabányai Járásbíróság elrendelte a két főszereplő letartóztatását. Őket különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsítják. A 630 millió forintos kárértékből ők ketten a főügyészség szerint 535 millió forintért tehetők felelőssé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

