Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2020. Január 21. 14:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többfelé tovább romlott a levegőminőség

Többfelé tovább romlott a levegőminőség

A magas szállópor-tartalom miatt többfelé tovább romlott a levegőminőség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden az MTI-vel azt közölte: Egerben és Putnokon veszélyes, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren egészségtelen a levegő minősége.

További hét településen kifogásolt a levegőminőség, ezek: Budapest, Miskolc, Nyíregyháza, Sajgótarján, Szeged, Szolnok és Vác.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ fokozottan felhívja az érintett településeken élők figyelmét, hogy a gyermekek, az idősek, a várandós kismamák és a krónikus betegségben szenvedők kerüljék a szabadban történő tartózkodást. Veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges emberek is légúti tüneteket tapasztalhatnak.

A meteorológia előrejelzés alapján a következő napokban nem várható a levegőminőség jelentős javulása – tették hozzá.

A Főpolgármesteri Hivatal kedden közölte, továbbra is indokolt a budapesti szmogriadó tájékoztatási fokozatának fenntartása.

Címkék: levegő, szállópor, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.