Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2020. Január 05. 09:12, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Újabb intenzív tárgyalások következnek a Brexit ügyében

Újabb intenzív tárgyalások következnek a Brexit ügyében

Tizenegy hónapos, intenzív tárgyalási folyamat következik Nagy-Britannia Európai Unióból való kilépésének határideje, 2020. január 31-e után

- mondta Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szombaton az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: a következő időszakban többek között kereskedelmi, biztonsági és külpolitikai keretegyezményekről tárgyalnak majd a felek.

Az eddigi tárgyalásokhoz képest nagy előrelépés, hogy a brit konzervatívoknak egyértelmű felhatalmazást adott a decemberi fölényes győzelmük - jegyezte meg Gálik Zoltán.

Elmondta: felmérések szerint a britek optimistán tekintenek az elkövetkező időszak elé, azonban az ipar területén a bizonytalanság továbbra is adott lesz, mivel nem lehet tudni, hogy 2021. január elseje után milyen kapcsolatrendszer lesz érvényben Nagy-Britannia és az Európai Unió között.

Címkék: brexit, tárgyalás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.