Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

Újévi baba - Kislányok 2026 első vidéki és fővárosi babái

Újévi baba - Kislányok 2026 első vidéki és fővárosi babái

Nulla óra nulla perckor született az újév első babája, Alíz Jusztina a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban, a fővárosi állami intézmények közül pedig elsőként a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézetben jött a világra Liza, éjfél után négy perccel.

A Kistarcsai Flór Ferenc Kórház MTI-hez csütörtökön eljuttatott információi szerint

nulla óra nulla perckor született intézményükben az újév első babája, Alíz Jusztina.
Hozzátették, a kislány 3610 grammal és 57 centiméterrel jött világra a szülők első gyermekeként, természetes úton született.

A 34 éves édesanya és a baba is egészséges - tudatták.

Éjfél után négy perccel született 2026-ban az első fővárosi baba, Liza a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézetben
- közölte az intézmény az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a gyermek természetes úton született.

A kislány 3370 grammal és 52 centiméterrel jött a világra, az édesanyja második gyermekeként.

Címkék: 2026, újstülött, baba

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód

Hőség - Folytatódik a kánikula a héten

A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.

2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.