Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2016. Augusztus 31. 12:56, szerda | Belföld
Forrás: kép:online-kalkulator.hu, hír: mti.hu

Vadászkamara: a kötelező tagság segít betartatni a szabályokat

Vadászkamara: a kötelező tagság segít betartatni a szabályokat

A kötelező tagság előírásával az Országos Magyar Vadászkamara sokkal hatékonyabban be tudja tartatni az etikai és a jogszabályokat - mondta a kamara elnöke az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

Jámbor Lászlót azzal kapcsolatban kérdezték, hogy hétfőn benyújtották az Országgyűlésnek az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló törvénymódosító javaslatot, amely kötelező vadászkamarai tagságot írna elő 2017. január elsejétől mind a hivatásos, mind a sportvadászok számára.
Az elnök elmondása szerint a kamara szervezettsége jelenleg 99 százalék fölötti, tehát a 63 ezer vadász anélkül is kamarai tag, hogy ez kötelező lenne.
Ugyanazoknak a nagyon szigorú - szakmai, egészségügyi, fegyverismereti, etikai - elvárásoknak kell megfelelniük a hivatásos és a hobbivadászoknak is, ezért eddig is egységesnek kellett volna lennie a szabályozásnak - tette hozzá.

Címkék: vadászat

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.