Hírek
2019. Július 24. 12:40, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy Csehországban halálos balesetet okozó baranyai férfi ellen
Vádat emelt a Pécsi Járási Ügyészség egy baranyai férfi ellen, aki 2017 decemberében halálos balesetet okozott Csehországban, egy építés alatt álló autópályaszakaszon – közölte a baranyai főügyészség szerdán az MTI-vel.
A férfi Németországból tartott Magyarországra egyik kollégájával, és egy főútról annak ellenére hajtott fel egy építés alatt álló autópályaszakaszra, hogy azt jelzőtábla tiltotta – írta a közleményben Varga-Koritár György baranyai főügyész.
A kivitelezés alatt álló sztrádán 80-90 kilométeres sebességgel haladtak, amikor a jármű egy híd betonszerkezetének csapódott, majd megpördült.
A baleset következtében az autó utasa olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházba szállítását követően meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

