Hírek
2017. Július 11. 11:37, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Vaddisznó miatt késett egy Prágából induló repülőgép
Vaddisznó szaladt be a prágai Václav Havel nemzetközi repülőtér kifutópályájára, ezért késett 20 percet egy repülőgép - közölte a repülőtér és a rendőrség szóvivője hétfőn.
Marika Janouskova és Katerina Rendlova elmondták, hogy a rendőrök megpróbálták elkergetni a vadat a repülőtérről, de végül le kellett lőniük.
A vaddisznók száma megsokszorozódott Prágában, ám leginkább a keleti külvárosokban, a repülőtér viszont a nyugati oldalon terül el.
Az állat éjjel egy óra után jutott át a kerítésen, de a késésen kívül más problémát nem okozott, sem a légi járművek, sem a repülőtéri közlekedés nem volt veszélyben - mondta Janouskova.
"Előfordult már, hogy állatokat kellett elkergetni a repülőtérről, de vaddisznóra nem emlékszem" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
2026. Február 04. 07:33, szerda | Külföld
Magyar segélyhitelből épült szennyvíztisztító telepet Laosz fővárosában
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

