Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2018. December 24. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Változékony idő várható a héten

Változékony idő várható a héten

Változékony idő várható a héten: napsütésre és esőre, ónos esőre, akár havazásra is számítani lehet - derül ki az meteorológiai szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.

Hétfőn kezdetben borult lesz az ég, majd késő délelőttől északnyugat, észak felől szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt több, majd egyre kevesebb helyen várható eső, zápor. Késő délután, este nagyjából a Tisza vonala mentén néhol jelentéktelen zápor, hózápor előfordulhat. A szél többfelé erős, néhol viharos lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 Celsius-fok között alakul. Napközben plusz 2-9 fokig melegszik a levegő.

Kedden, karácsony első napján reggel, délelőtt még lehet napsütés. A legtovább a Tiszántúlon marad napos az idő. Helyenként hózápor, majd délután északon elszórtan kisebb havazás előfordulhat. A szél megerősödik, egy-egy viharos széllökés is lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és 0, a maximumhőmérséklet 0 és plusz 5 fok között alakul.

Szerdán, karácsony második napján is több helyen megerősödik a szél. Főként északkeleten alakulhat ki néhány helyen hózápor, zápor. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2, napközben plusz 2 és 7 fok között alakul a hőmérséklet.

Csütörtökön északkeleten helyenként gyenge havazás, illetve jelentéktelen ónos eső előfordulhat. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és 0, a legmagasabb hőmérséklet 3 és 8 fok között alakul.

Pénteken helyenként eső, ónos eső előfordulhat, néhol megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2, napközben plusz 2 és 7 fok között alakul a hőmérséklet.

Szombaton és vasárnap néhol hózápor, zápor előfordulhat. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. Szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3, vasárnap mínusz 5 és plusz 1 fok között alakul. A nappali maximumok szombaton plusz 1 és 6, vasárnap és plusz 5 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel