Hírek
2018. Február 19. 19:23, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Változott a szabálytalan áram-vételezés büntetése
Új szankciórendszer lépett életbe a hétfőtől hatályos, a szabálytalan villamosenergia-vételezés megállapítására vonatkozó új rendelettel - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal az MTI-vel hétfőn.
A MEKH közleménye szerint az új szankciórendszer lényege, hogy a szolgáltatók számára kötelezővé teszi a fokozatosság elvének alkalmazását. Ismétlődő szabálytalankodás esetén a rendeletben szereplő kötbéralap kétszeresével, illetve háromszorosával, de akár ötszörösével is büntethető a fogyasztó.
A rendelet egyik újdonsága, hogy a mérőberendezések felhasználási helyen történő ellenőrzésének kezdetén az elosztónak szóban és írásban is részletes tájékoztatást kell adnia az ellenőrzés céljáról.
Hétfőtől a felhasználót egyértelműen tájékoztatni kell arról, hogy az ellenőrzésen mindvégig jelen lehet, továbbá nyilatkozatot tehet azzal összefüggésben.
A vizsgálat eredményéről az elosztó jegyzőkönyvet köteles átadni a felhasználónak, amelynek tartalmaznia kell a vizsgálat során feltárt tényeket - egyebek között ezt is tartalmazza az új jogszabály.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

