1 Változott munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás | Hírek | infoEger
Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2020. Február 19. 13:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Változott munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás

Változott munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás

A gazdasági válság óta sokat változott a munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás: akkor a munkavállalók a munkaerő-kölcsönzést szükséges rossznak látták, ez mára megváltozott, kifejezetten kedveltebbé vált a terület

– mondta a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének (MMOSZ)elnöke szerdán az M1-en.

Dénes Rajmund Roland hozzátette: ha a kölcsönző cégnek megtetszik egy munkaerő, akkor azt gyakorta saját állományba is átveszik.

A munkaerő-kölcsönzési rendszer elsősorban a hiányszakmákra specializálódik - mondta. A munkaerő-kölcsönzési rendszerben számos lehetőség van, például a leépítéseket át lehet csoportosítani olyan cégekhez, amelyeknél felvétel van - tette hozzá.

Az átcsoportosítás már nem lokális, nemcsak Pest megyére vonatkozik, hanem mobilis munkaerő esetén az egész országra – tudatta Dénes Rajmund Roland.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.