Hírek
2018. Június 29. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Véget ér a jövő évi költségvetés általános vitája
A kormány képviselőjének zárszavával ér véget ma a jövő évi költségvetés általános vitája az Országgyűlésben.
A Ház aktuális ülésének utolsó napja reggel 8 órakor, a kuláküldözések idején tönkretett magyar gazdákra történő emlékezéssel kezdődik.
A büdzsé szerdáról, majd csütörtökről elnapolt tárgyalása négy és fél órában folytatódhat további képviselői felszólalásokkal. A kabinet ezt követően legfeljebb 30 percben reagálhat a három nap alatt elhangzottakra.
Az e heti ülés utolsó napirendi pontjában a 2019-es költségvetést megalapozó törvénymódosításokról tartanak általános vitát, ötórás időkeretben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

