Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2014. Augusztus 04. 10:17, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Vihar – Folyamatosan érkeznek a bejelentések, tart a kárelhárítás Pest megyében

Vihar – Folyamatosan érkeznek a bejelentések, tart a kárelhárítás Pest megyében

Pincéket öntött el a víz, fákat döntött utakra és kerítésekre a vihar Pest megyében, ahol hajnal óta több mint egy tucat beavatkozást végeztek a tűzoltók, főként Vác környékén – közölte a megyei katasztrófavédelem szóvivője hétfő reggel az MTI-vel.

Csámpai Attila elmondta, hogy az éjszaka folyamán hatalmas mennyiségű eső zúdult a térségre heves szél kíséretében, Vác, valamint Isaszeg bel- és külterületein például több méteres fákat döntött ki a szél, de a pincéket elöntő esővíz szivattyúzása is sok munkát ad a tűzoltóknak. A legtöbb beavatkozásra Vácon és környékén volt szükség, a bejelentések folyamatosan érkeznek.
A vihar Isaszegen hétfő reggel egy nagyméretű fát döntött az egyik menetrend szerint közlekedő Volán busz elé. A sofőr már nem tudta kikerülni az akadályt, átment rajta; könnyebben megsérült. A fát a gödöllői tűzoltók távolították el az útról – tájékoztatott a szóvivő.
Csámpai Attila közlése szerint valószínűleg villámcsapás ért egy sülysápi ingatlant hétfőre virradóra, a 80 négyzetméteres alapterületű ház tetőszerkezete teljesen leégett. A tűzoltók megfékezték a lángokat, de az épület lakhatatlanná vált, még tart az értékmentés – ismertette.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja