Hírek
2015. Május 23. 21:43, szombat |
Helyi
Forrás: Police
Zavartalan pihenés Heves megyében

A nyári hónapokban a megye rendőrei fokozottan figyelnek a turisták biztonságára.
Heves megye a természeti adottságainak, fürdőhelyeinek és látnivalóinak is köszönhetően kiemelt turisztikai célpont. A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2014-ben 1 152 604 vendégéjszakát regisztráltak a megye kereskedelmi szálláshelyein.
A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság az itt élők közbiztonság érzetének javításán túl az idelátogatók zavartalan pihenésének biztosítását is kiemelt feladataként kezeli, amely tevékenysége a nyári hónapokban a legjelentősebb.
Megyénk valamennyi rendőrkapitánysága rendszeresen egyeztet az idegenforgalmi szervezetekkel, szakigazgatási szervekkel és a polgárőrséggel, hogy a nagy létszámú, kiemelt rendezvényeken a szükséges számú szakember biztosítsa az ott résztvevők zavartalan szórakozását.
A szabadvizek, bányatavak és horgásztavak környezetében visszatérő ellenőrzéseket végeznek a rendőrök az esetleges jogsértések és balesetek megelőzése érdekében.
A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság ez évben is aktív tagja a Tisza-tavi Közbiztonsági Koordinációs Bizottságnak, amely kifejezetten a Tisza-tavi régióban nyaralók biztonságát erősíti.
Az áldozattá válás elkerülése és a balesetek megelőzése érdekében a szakemberek többnyelvű tájékoztatókat, figyelemfelhívó anyagokat tesznek elérhetővé a strandokon, jelentősebb idegenforgalmi helyszíneken.
Ha a rendőri intézkedések valamint a bűn-és baleset-megelőzési tanácsok betartásának ellenére is segítségre van szüksége, forduljon bizalommal a közterületeken szolgálatot ellátó rendőrökhöz, polgárőrökhöz, vagy hívja az ismert 112-es, 107-es segélyhívószámok valamelyikét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 06. 07:42, szerda | Sport
BL-selejtező - Megismételné hat évvel korábbi sikerét a Ferencváros
Szerda este a Ludogorec otthonában lép pályára a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a magyar bajnok hat évvel korábban sikerrel vette a bolgár csapat elleni párharcot.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak