Hírek
2017. Szeptember 29. 13:11, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Zenével ünnepelte az Eiffel-torony a 300 milliomodik látogatóját
Zenés esttel ünnepelte a párizsi Eiffel-torony, hogy az elmúlt 128 évben 300 millió látogató kereste fel a világ egyik leglátogatottabb turistalátványosságát.
Csütörtökön a torony minden szintjén zene szólt, a látványosság előtti téren ütősök, a második szinten egy dzsesszzenekar, a legfelsőn pedig egy romantikus fuvolatrió szórakoztatta az érdeklődőket kora délután, majd sötétedéstől éjfélig népszerű DJ-k (Isa GT, Michel D és Riks, Louise Chen és Jean Tonique) teremtettek igazi klubhangulatot a táncolni vágyóknak a toronyban, ahol félóránként egy erre az alkalomra alkotott fényjáték is színesítette az ünnepet.
A rendezvények ingyenesek voltak, de a látogatóknak az Eiffel-toronyba meg kellett váltani a belépőjegyet ahhoz, hogy a felsőbb szintekre feljuthassanak. A DJ-k programjára viszont este fél 8-tól kivételesen ingyen juthatott be az első 1500 érkező.
A 324 méter magas torony az 1889-es világkiállításra készült. Évente hozzávetőleg hétmillióan keresik fel, ezzel a világ leglátogatottabb fizetős műemléke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

